Banská Bystrica, Bratislava, Košice

Získajte grant od Tesca, vítaný je každý projekt pre zlepšenie života na Slovensku

9.10.2023 – Presne 231 nápadov na zlepšenie života v komunitách môže získať stovky eur na realizáciu už tento rok! Reťazec Tesco už po 14.-krát spúšťa grantový program Vy rozhodujete, my pomáhame na podporu lokálnych projektov. Školy, škôlky, samosprávy, centrá voľného času, útulky, občianske združenia či neziskové organizácie môžu svoj nápad prihlásiť elektronicky cez webstránku grantu až do 5. novembra 2023.

„Výhodou nášho grantového programu je, že šancu uspieť má naozaj veľa prihlásených projektov, keďže podporíme až 231 nápadov. Finančnú podporu môžu získať projekty, vďaka ktorým vzniknú napríklad nové komunitné priestory, záhrady, parky, divadlá či športoviská, budú obnovené pamiatky alebo sa zrealizujú rôzne športové či kultúrne podujatia, kurzy či vzdelávacie aktivity. O výške podpory budú nakoniec hlasovať zákazníci Tesca a tí v ostatnej 13. edícii ocenili najviac projekty z oblasti vzdelávania pre tých najmenších,“ vysvetľuje Michaela Lehotská, CSR manažérka Tesca na Slovensku.

Tesco aj v rámci 14. edície podporí 231 projektov sumou takmer 170-tisíc eur. Za trinásť edícií grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame tak Tesco celkovo podporilo 2 541 projektov v celkovej sume viac ako dva milióny eur.

Každý, kto má záujem uchádzať sa o finančný grant, môže nájsť inšpiráciu vo víťazných projektoch doterajších edícií. Z prihlásených nápadov vyberie nezávislá odborná komisia 231 najlepších projektov.

„Záujemcom o grant odporúčame, aby v online prihláške uviedli čo najviac aspektov, ako projekt môže využiť čo najširšia časť komunity. Napríklad, ak chce škôlka vybudovať ihrisko, mohlo by byť cez víkend otvorené pre verejnosť. Chceme, aby podporené projekty slúžili množstvu ľudí v komunitách po celom Slovensku,“ dodáva Michaela Lehotská.

O výške podpory rozhodnú v januári a vo februári zákazníci hlasovaním prostredníctvom žetónov vo všetkých obchodných prevádzkach Tesca na Slovensku. Projekt s najvyšším počtom hlasov v danom regióne získa finančnú podporu vo výške 1 300 eur, projekt s druhým najvyšším počtom odovzdaných žetónov získa grant v sume 600 eur a projekt na treťom mieste dostane 300 eur. Počas trinástich edícií Vy rozhodujete, my pomáhame odovzdali zákazníci už vyše 39 miliónov žetónov v prospech projektov na podporu lokálnych komunít.

Ako prebieha prihlasovanie nápadu na zlepšenie svojho okolia:

  1. Premyslite si, ako môže váš nápad zlepšiť život vo vašom okolí.
  2. Inšpirujte sa víťaznými nápadmi z minulých edícií: https://tesco.sk/pomahame/list-of-projects/https://tesco.sk/pomahame/list-of-projects/
  3. Vypočítajte si, koľko eur by stála realizácia projektu.
  4. Zaregistrujte svoj projekt odkiaľkoľvek online na: https://tesco.sk/pomahame/registration/
  5. Hotovo. Teraz stačí počkať na výber 231 najlepších nápadov, o ktorom e-mailom informujú organizátori priamo zapojené organizácie.
  6. Počas januára a februára zákazníci hlasovaním s pomocou žetónov v každej predajni Tesca rozhodnú o výške podpory – 300 eur, 600 eur alebo 1 300 eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *